Cilt BakımıKadıncaSağlıkYaşam

Göz Altı Torbaları İçin Çözümler

Çok az uyku Alerjiler Şikayetiniz ne olursa olsun, göz altı torbaları için bu bilgiler size yardımcı olabilir.

Gözler ruhun pencereleri ise, bu pencerelerin güzel perdeleri olsaydı harika olmaz mıydı? Ancak ne yazık ki, birçok nedenden ötürü, gözlerimiz ve yakın çevreleri stres ve bitkinlik belirtileri göstermek için hızlı olabilir. Ve bir kişinin gözetmenlerinin hoş görünmesini ve parlak bir şekilde parlamasını istemenin yanı sıra, yorgun kabarık gözler sadece harika hissetmezler.

Gözler için her türlü güzellik bakımı vardır, ancak deneyimlere göre, bunlardan birkaçı buna değer. Yani tüm bunları göz önünde bulundurarak, bu yaklaşımları kabarık ve / veya karanlık, yorgun gözlere karşı ilk savunma hattı olarak düşünün. Bazıları yenidir, bazıları nesillerdir kullanılmıştır.

Göz Altı Torbaları İçin Soğuk kompres

Soğuk şeyler kabarık gözler için kurtuluş olabilir ve şişmeyi azaltır. Ayrıca, soğuk kompres çok gençleştiricidir ve sizi uyandırmak için kahve kadar iyidir. Yumuşak bir beze sarılmış buz, soğutulmuş bir göz maskesi, bir paket dondurulmuş sebze veya hatta bir çift soğutulmuş kaşık kullanın.

Papatya çayı

Bilim tarafından kanıtlandı mı? Tam olarak değil, ama papatyaların antienflamatuar ve antimikrobiyal özelliklere sahip olduğu bildiriliyor ve gözlerinizi soğutulmuş bir çay poşetine maruz bırakmak da soğuk bir kompres avantajı sağlıyor.

Dilimlenmiş salatalık Kaplıcada

Mükemmel gözlerinde salatalık olmayan bir kadının stok fotoğrafı var mı? Salatalıkların gücünü her zaman soğuk kompres faktörüne bağlanır, ancak tahrişi azalttığı düşünülen antioksidanlar olabilir.

Şişkinliğe tahriş eşlik ediyorsa, salatalık veya papatya çayı gibi ev ilaçları iltihabı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilir. Salatalıklarda tahrişi azalttığı düşünülen güçlü antioksidanlar ve flavinoidler bulunur. Ve bir nedenden dolayı soğutulmaları gerekiyor, çünkü soğuk salatalık veya çay poşetleri de kısmen buharlaşmanın soğutma etkileri ile çalışıyor ve en iyi dört ila beş dakika boyunca uygulanıyor.

Hareket

Göz çevresindeki geçici göz şişkinliğinin sıklıkla lenfatik sıvı birikmesinden kaynaklandığını söylenir bu durumda masaj veya egzersiz yoluyla lenfatik drenajı teşvik etmek “kozmetik kremlerden daha fazla yardımcı olur”.

Yaşam tarzı

İşte kimsenin duymak istemediği kişi. Daha az tuzlu yiyecekler yiyin, daha fazla su ve daha az alkol alın, sigara içmeyin, egzersiz yapın, uykuda eksik olmayın. Esneme, biliyorum, ama taze parlak gözler önemliyse, bu adımlar yardımcı olacaktır. Ayrıca, genel sağlık için daha iyidir.

Çiğ patatesleri

Yıllardır duyduğumuz; salatalık dilimleri gibi, ama çiğ patates ile. Açıkça çiğ patatesler çiğ salatalık kadar çekici değildir ve nişastalı suyu salatalığın taze kokusu kadar hoş değildir, ancak insanlar şişlikleri azaltmak ve koyu halkaları en aza indirmek uğraşırlar. Çiğ patatesleri rendeleyin, soğuk suya koyun ve soğuyuncaya kadar bekleyin. (Alternatif olarak, patatesleri buzdolabında bırakabilirsiniz.) Başınızı yaslayın ve soğuk patates dilimlerini (veya küçük rendelenmiş parçaları) doğrudan gözlerinize yerleştirin 15 – 20 dakika bekleyin.

İlginizi çekebilir: Cep Telefonlarının Günlük Hayattaki Zararları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı